Strona główna » PORADY » Kolejne kroki w rozwoju Twojego malucha - nauka picia z kubka CanDoCup

Kolejne kroki w rozwoju Twojego malucha - nauka picia z kubka CanDoCup

Data dodania: 16-01-2023 Wyświetleń: 748


Rozwój każdego dziecka przebiega jednocześnie na wielu płaszczyznach. Mały człowiek uczy się chodzić, poznaje pierwsze słowa, a w międzyczasie także szlifuje sprawności, które dla osób dorosłych są naturalne. Jedną z nich jest samodzielne picie oraz jedzenie. Pomagając maluchowi się rozwijać, zastanów się, jak możesz wesprzeć go i na tym etapie. W naszym artykule znajdziesz kilka sprawdzonych porad. Nauka picia i jedzenia - kubek do nauki CanDoCup

 

Nauka poprzez zabawę – dobry pomysł na odkrywanie nowych smaków i ćwiczenie umiejętności

 

Początki mogą być trudne – umorusany malec to widok, który często widzą rodzice. Nie przejmuj się jednak tym, że więcej rzeczy ląduje na śliniaczku, ubraniach czy rączkach lub buzi dziecka. Z czasem ruchy będą bardziej skoordynowane. Nauka samodzielnego jedzenia i picia może być dobrą okazją do zabawy. Zaplanuj wspólny czas ze swoim podopiecznym, zapoznawaj go z nowymi potrawami oraz przysmakami – oczywiście, sprawdź wcześniej jakie rodzaje pokarmu mogą być podawane w zależności od wieku dziecka. Nie zapomnij także o różnorodności dań. To doskonały etap życia, na którym można poznać między innymi smaki warzyw czy owoców. 

 


Ułatw dziecku naukę nowych umiejętności – wybierz kubeczek CanDoCup

 

Ucząc maluszka picia czy samodzielnego jedzenia, warto zastanowić się, jak możesz mu umilić proces nauki. Przede wszystkim dobrym rozwiązaniem będą dedykowane naczynia – talerzyki z podziałką, sztućce z plastiku dla najmłodszych. To opcje bezpieczne, które z pewnością spodobają się Twojemu dziecku. Równie ważny jest wybór odpowiedniego, pierwszego kubeczka. Nauka samodzielnego picia przez malca, który dotychczas przyzwyczajony był do ssania, może być trudna. Nie należy jednak przyzwyczajać dziecka do picia z kubka niekapka. To doskonały moment na trening dorosłych umiejętności. Nauka picia - kubek Can Do Cup


Wybierając kubek CanDoCup, od pierwszych chwil kształtujesz w swoim podopiecznym prawidłowe nawyki. Nie musisz się przy tym martwić, że malec może się zachłysnąć. Dzięki odpowiedniemu przystosowaniu kształtu naczynia nie jest możliwe branie zbyt dużych łyków. Ułatwiając życie swojej pociesze, skup się także na rzeczach, które dla Ciebie są oczywiste, a dla dziecka stanowią wyzwanie. Jedną z nich jest utrzymanie przedmiotów czy ich odłożenie tak, by nie zostały uszkodzone. W przypadku kubka CanDoCup dziecko zyskuje pomoc. Kształt ułatwia trzymanie, a nóżki umieszczone na naczyniu pozwalają stabilnie postawić ulubiony kubeczek na podłożu. 


Nauka picia z kubeczka - CanDoCup

Jeśli decydujesz się na zakup przedmiotów, z których Twoje dziecko będzie piło lub jadło, nie zapomnij o sprawdzeniu, z czego zostały wykonane. W przypadku CanDoCup jest to tritan – materiał w pełni bezpieczny dla dziecka. 


Jak wiesz, etap nauki picia i jedzenia to ważny moment w życiu malucha. Przygotujcie się zatem do niego odpowiednio. Przy drobnej pomocy i pozytywnym nastawieniu z pewnością niebawem zobaczysz, jak duże postępy może zrobić Twoja pociecha w każdej z tych dziedzin. Wspieraj ją w rozwoju i kibicuj podczas odkrywania świata. A potem, przyjdzie czas na kolejne umiejętności.


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY
darmowa dostawa w kidstrips.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu